Jmenuji se Marta Kohoutová, je mi 37 let a jsem mámou 3 dráčků:). Miluji život, přírodu a lidi. Ráda chodím bosa a skáču do studené vody.

Vystudovala jsem obor Sociální práce a vychovatelství. Vždy jsem milovala práci s dětmi, kterým jsem se věnovala cca od 15 let jako instruktor na táborech a vedla jsem různé kroužky. V rámci studia mne osud zavál na pár let do Varšavy, kde jsem pracovala spíše v obchodním segmentu. V tom jsem nadále pokračovala cca 10 let i po návratu do Česka jako obchodní zástupce.

Aktuálně jsem na mateřské dovolené a opět se ve mne probudila touha pracovat více s lidmi po duševní stránce nežli té obchodní.

Jak jsem se tedy dostala k mindfulness?

Moje dlouholetá přítelkyně psycholožka se touto technikou zabývá už několik let. Navštívila jsem opakovaně několik jejich workshopů a kurzů a tato technika mne tak uchvátila, že po 6ti letech jsem se rozhodla absolvovat roční výcvik a předávat mindfulness praxi dále.

V čem osobně mne mindfulness obohatil?

Nejvíce mne naučil přijmout sama sebe takovou jaká jsem. Jsme totiž emotivní, hodně emotivní.. někdy to ze mně pěkně stříká.. jak dobrá nálada tak i ta negativní. A cesta přijetí a jen pozorování toho co se ve mne odehrává je velmi osvobozující od předsudků, které se si sami proti sobě vytváříme. Pozorovatele, kterého si v sobě začínáme pěstovat, nám umožňuje ze všech situací poodstoupit a dívat se na ně z boku. Vystoupit ze zajetých automatismů, které jsou mnohdy destruktivní, nevyhovující pro nás a naše okolí.

Další praxe mi pomohly užívat si život naplno i obyčejný den. Snažit si tvořit každý den takovou menší dovolenou. Zaměřit se více na své tělo a dech, díky kterému lze vlastně ihned zklidnit mysl, uvolnit se od stresu, umět se zrelaxovat a jen tak pobýt a umět se zastavit v přítomnosti.

Také mne velmi obohatily i ženské kruhy, ve kterých je neuvěřitelná síla, sounáležitost, podpora a laskavost. Ženské kruhy mne tak nadchly, že bych je velmi ráda organizovala i v okolí svého bydliště.

Tím, že mám doma tři dětičky, snažím se mindfulness praktikovat i s nimi. Dětmi v přítomnosti dost často žijí, jsou mistry mindfulness, díky tomu, že se koukneme na bytí v přítomnosti přiblížíme se docela jejich vnímání světa. Bohužel kolem školního věku tyto schopnosti často ztrácejí a přichází na scénu stres, konkurence, soutěživost. Proto velmi ráda mindfulness předávám i dětem školního věku. Aby všechny tyto situace zvládly lehce a neztratily schopnost naslouchat svému tělu a intuici.

Budu ráda když se mnou projdete kousek společně cesty v přítomnosti. Můžeme se tak vzájemně obohatit.

Těším se na viděnou.