KLID V MYSLI I TĚLĚ 

(ROVNOVÁHA NERVOVÉ SOUSTAVY)

Cyklus 4 setkaní, vyberte si den a prostor:)

Kde: Studio Rovnováha

V kolik: 18:30-20:30

Kdy: 12.1, 26.1, 23.2,8.3 pátky

Kde: Prostor Prádelna Strašnice

Kdy: 7.2, 21.2, 6.3, 20.3 středy


Milé ženy,

ochutnejte cyklus 4 setkání na téma mindfulness a nervové soustavy (polyvágalní teorie).
Na setkáních budeme hlavně praktikovat:

 • dechová cvičení

 • prací s tělem

 • zvukové techniky

 • tonizování bloudivého nervu, který ovlivňuje mnohé v našem těle (vše si řekneme na prvním setkání)

 • vedené meditace

 • vytvoření pocitu bezpečí, který pro náš rozvoj, učení se a vnímaní reality velmi důležitý

Díky těmto cvičením jsme schopni více se uvolnit, zrelaxovat, uklidnit se a vyladit svou nervovou soustavu. Vytvořit tak prostor ve svém těle pro větší pocit bezpečí a rozšířit tak pole vnímání a možnost vidět a měnit naše automatické reakce, které mnohdy jsou pro nás destruktivní nebo se cítíme uzavření v kruhu. Když jsme ve stresu: narůstá tenze, pocit bezpomoci, vnímání se zužuje a nevidíme cestu ven.. Když jsme uvolnění: nenacházíme v těle i mysli prostor pro změnu. Naše nervová soustava je v dnešní době více v sympatické dominanci (mód dělání, přepětí, stresu) nežli v parasympatickém módu (uvolnění, relax, možnost spánku, uklidnění). 

Cviky na vyladění nervové soustavy podporují kreativitu, tvořivost, autenticitu a životní energii a u člověka co trpí nemocí, může podpořit samouzdravovací procesy v těle. Budeme se scházet jednou cca za 14 dnů ve středy v Prostoru Prádelna ve Strašnicích nebo v pátky ve Studiu Rovnováha na Praze 3.

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com.

CENA: 2500kč/osoba cyklus 4setkání

Do mailů vám zašlu podrobnější informace.
Počet míst je omezený.

Těším se na Vás,
Marta 739677162


Recenze jedné z účastnic:

"Moje milá Martičko,

ráda bych ti poděkovala za tvůj kurz "Klid v mysli i těle".

Za ty 4 večery jsi nám předala spoustu užitečného pro každodenní žití … jak si užít a prožít přítomný okamžik, jak si uvědomit tenzi v těle a zeptat se ho co ho trápí, jak najít "Bluďišťáka":-) (tak jsem si pojmenovala bloudivý nerv, co máme v hlavě, obličeji a hrdle), jak si s nim poradit …

Tvůj laskavý přístup a přirovnání, s příběhy z tvého vlastního života tomu všemu dává smysl a opravdovost .

Ještě jednou děkuji, jsem moc ráda, že mi tě osud přivedl do života." 



Naslouchárna

Ženské kruhy ve Strašnicích

Kdy: 10.4 2024 středa

Kde: Prostor Prádelna Strašnice

V kolik: od 18:30 do 21 hod

Cena: 350 kč




Milé ženy, 

chci Vás pozvat na ženské kruhy, které se uskuteční jednou za čas v Prostoru Prádelna ve Strašnicích. Tyto setkání jsem nazvala Naslouchárnou. Mým záměrem je, abychom se naučily a prohloubily dovednost naslouchat sobě i ostatním.

Témata budou různá, někdy spontánní někdy plánovaná. Budeme společně vytvářet bezpečný prostor pro sdílení, podporu a pochopení. Prostor bez hodnocení, ve kterém se můžeme cítit samy sebou, odhodit všechny masky či role, které ve společnosti máme. Vše bude propleteno relaxací, meditaci a technikami mindfulness (všímavosti), které kultivují pozornost, zklidnění mysli i těla, vnímání sebe a vnitřního světa. Za důležitý prvek našich setkání vnímám také společné sdílení, které je bránou k sobě i k ostatním. Díky sdílení svých vnitřních světu, obav, starostí, radosti a vnímání reality, můžeme vidět, že v tom nejsme samy, že prožíváme velmi podobné strasti, na které každá může mít jiný pohled.
Sdílení má terapeutický přesah, proto v ženském kruhu je důležitou součástí, ovšem je to svobodná volba každé z nás. Cítím, že společné setkávání se a otevírání různých témat je více nežli potřeba, proto Vás srdečně zvu a těším se na Vás. 

Téma Naslouchárny je pokaždé jiné, blíže soecifikovat budu pár týdnů před Naslouchárnou:)

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com nebo přes registraci na mých stránkách www.zitvpritomnosti.cz

Mějte se krásně Marta 

Slova jedné z účastnic:

"Naslouchat. To je jeden z důvodů, proč navštívit Naslouchárnu. Akorát těch důvodu je více. Zažít ženský kruh, kde nikdo nikoho nehodnotí a vše se odehrává v bezpečí, bez soudů, náhledů, podhledů a také bez dětí I to je plus, najít si čas sama pro sebe a nechat se unášet přítomností. Další je vhled do sebe samé. Moc děkuji za možnost vyjádřit se skrz tvoření a vyjádřit tak svoji kreativní stránku. Naslouchárna nemá jen plusy, ale i mínusy... Máte pocit , že se zastavil čas, ale utíká rychleji. Je toho tolik co říct, vidět, slyšet, cítit... a taky mlčet. Úžasná byla meditace, do které Marta dala sebe a přitom byla jednoduchá, bez kudrlinek, zatáček a vytáček, které si umíme dávat do života. A přitom stačí tak málo. Vlastně tak hodně Odnesla jsem si něco a zároveň nic. Je úžasné, že zde v komunitě Solidarita máme někoho, kdo nám umožní prostě jen být. Že nemusím být úžasná, dokonalá, vyzenovaná máma. Nemusíme se tlačit někam do tabulek a omlouvat se za to, jaké jsme. Stačí řešit vše s hravostí jako děti. Vyjádřit, prožít, vypustit(čti pořádně si zařvat, pobýt si v tom pocitu, a nechat ho jít) A je dobré si to připomínat, člověk rychle zapomíná. Děkuji. Za slova, za úsměvy, za zvoneček, když už jsme mluvily moc dlouho "... Péťa 

Intuitivní tanec TANČÍRNA

Kde: Prostor Prádelna Strašnice

Kdy: 28.2.2024 středa

V kolik: 18:30-20:30


Kde: Studio Rovnováha na Žižkově

Kdy: 17.3.2024 neděle

V kolik: 18:00-20:30

POZOR počet míst je omezený!!


"Ne díky, to není pro mně TO EZO" 

AHA?? Intuitivní tanec spadá do kategorie ezo? proč? 

 • Protože se tančí bez alkoholu? 
 • Protože pozorujeme co hudba vyvolává v našem těle? 
 • Protože pozorujeme pocity a emoce a vědomě si je dovolíme prožít? 
 • Protože vědomě protahujeme svá ztuhlá těla? 
 • Protože vycházíme z komfortní zóny díky odhazování studu a hodnocení sebe i ostatních? 
 • Protože u sdílení se dostáváme hlouběji .. k niterním tématům a nezůstáváme jen u toho, že se máme dobře? 
 • Protože se vše děje v kruhu podporujících a nehodnotících žen??

Aha... Ok, tak klidně tomu říkejme i EZO vždyť je to jedno.. tyto techniky se už běžné používají i v psychoterapii.. takže už i ezo věci prostupují terapiemi a jsou tak blahodárné. 

A co o něm píše Péťa:

"Martička přišla na naprosto jednoduchý a jedinečný nápad, jak se zklidnit a zároveň propustit všechny své nevyřešené emoce. Nebo jen tak plout, na vlnách písní. Některé s vámi souzní, jiné vás nutí křičet a další zase nechají úplně v klidu. Je to v podstatě diskotéka v ženském kruhu. S meditační silou. Pokud zvolit tanec sama se sebou a doma na to nejsou podmínky, pak je intuitivní tanec přesně to, co potřebuješ" 


CENA: 300kč/osoba

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com

Počet míst je omezený, proto si své místo rezervujte hned!!

Těším se na společné vlnění:)

Marta

Recenze jedné z účastnic:


"Tento týden jsem navštívila lekci intuitivního tance ( po dlouhé době) už jednou jsem u Martičky byla tančit. Jen tentokrát to bylo jiné, rozhodnutí přišlo na poslední chvíli a vím že jsme tam měla být. Byl to krásný zážitek. Při příchodu jsem byla v napětí a během tance se mi povedlo napětí s těla vytančit. Uvolnit skrze slzy a dovolení si dělat vše tak jak zrovna potřebuji a cítím a to díky bezpečnému prostoru, který pro nás Martička vytváří. A díky hudbě kterou pro nás poskládala tak aby měla smysl. A jsem si vědoma, toho že to dá práci. Vnímám čím dál víc jak je důležité potkávat se se ženami a nechat se od sebe navzájem inspirovat.
Odnesla jsem si krásný pocit sounáležitosti a ženské síly. A od té doby vždy když se necítím úplně dobře tak si na něj vzpomenu. Dodá mi vždy sílu a odvahu.
Pojďte si vyzkoušet jaké to je být opravu sama sebou, uvolnit se a jen tančit a být. Děkuji ti Marti za to co pro nás ženy tvoříš. S jakou láskou, jemností a citlivostí. 🙏 "