Jóga s nádechem Všímavosti na oslavu Slunovratu 

Věřte, že toto ráno Vám udělá hned jiný celý den!


Cena: 200 Kč
Kdy: Čtvrtek 20/6
V kolik: 7:30-9:00
Kde: Vnitroblok naproti Konferenčnímu centru Greenpoint Dvouletky 529 Strašnice


Jóga a mindfulness cvičení na oslavu slunovratu.

Mojí milí, přijde ve čtvrtek s námi v laskavosti rozpohybovat své těla a zklidnit mysl.

Na co se můžete těšit?
- zvučení
- meditace
- jóga v laskavosti ke svému tělu ( pozdravy slunce)

Věřte, že toto ráno Vám udělá hned jiný celý den!

Ráno v Praze v zeleni, s bdělou pozornosti ke svému tělu, dechu, smyslům..V laskavosti rozpohybujeme své těla, díky lektorce Katerina Frederika Dvorakova, která nás provede jógovými cviky ( pozdravy slunci) na oslavu Slunovratu. Cviky budeme prokládat zvučením a meditaci mindfulness, kterou Vás provedu já Marta Kohoutová.

Moc se těším, bude to jiné ráno, že kterého budeme čerpat po zbytek dne.

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com   
Cena: 200 Kč
Kdy: Čtvrtek 20/6
V kolik: 7:30-9:00
Kde: Vnitroblok naproti Konferenčnímu centru Greenpoint Dvouletky 529 Strašnice

Sraz před Greenpointem v 7:20 hod. V případě nepříznivého počasí PROSTOR PRÁDELNA - Dvouletky.

Sebou si prosím vezměte podložku a pití.
Přihlášky zasílejte na www.zitvpritomnosti.cz

Svou rezervaci potvrdíte zasláním platby na účet: 2300534484/2010. 

Do poznámky uveďte své jméno. 

Přijďte přivítat slunovrat s Katkou a Martou!
Těšíme se na Vás!

Hoď se do klidu ve středu!

Rovnováha nervové soustavy

KDY: 22.5 středa (každou středu až do prázdnin)

KDE: ul. Dvouletky, sraz u Green Pointu 

V KOLIK: sraz 18:20, začínáme 18:30- 19:30

Cena: 150 kč/ osoba 


každou středu se budeme setkávat na hodinku a budeme se věnovat hlavně sobě a přítomnému okamžiku. Půjdeme více pozornosti do těla. Budeme praktikovat jemné cvičení a hlasové techniky, které ladí naši nervovou soustavu a dostávají ji do uvolnění a relaxace. Tyto cviky uvolňují napětí a tenzí v těle i mysli (polyvagální teorie).


Na setkáních budeme hlavně praktikovat: 

dechová cvičení
prací s tělem
zvukové techniky
tonizování bloudivého nervu, který ovlivňuje mnohé v našem těle (vše si řekneme na prvním setkání)
vedené meditace

Díky těmto cvičením jsme schopni se více uvolnit, zrelaxovat, uklidnit se a vyladit svou nervovou soustavu. Vytvořit tak prostor ve svém těle pro větší pocit bezpečí a rozšířit tak pole vnímání a možnost vidět a měnit naše automatické reakce, které mnohdy jsou pro nás destruktivní nebo se cítíme uzavření v kruhu. Narůstá tenze, pocit bezmoci, vnímání se zužuje a nevidíme cestu ven. Nenacházíme v těle i mysli prostor pro změnu. Naše nervová soustava je více v sympatickém módu (mód dělání, přepětí, stresu) nežli v parasympatické (uvolnění, relax, možnost spánku, uklidnění).Cviky na vyladění nervové soustavy podporují uvolnění v těle, kreativitu, tvořivost, autenticitu a životní energii a u člověka co trpí nemocí, může podpořit samouzdravovací procesy v těle, zmírňuje stres. 

Budeme se scházet ve středy venku ve vnitrobloku ve Strašnicích na proti Kongresového centra Greenpoint. Když bude zima nebo pršet tak v Prostoru Prádelna, který je na stejné ulici.

Čas: 18:30-19:30
Cena: 150kč/osoba

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com

Do emailu vám zašlu podrobnější informace.

Víkend na Moravské Boudě

KDY: 24-26.5.2024

KDE: Moravská Bouda Krkonoše www.moravskabouda.cz

ZA KOLIK: 3700 kč/osoba (ubytování, polopenzi, 3x cvičení 60 min, 1x Mindfulness praxi, 1x cvičení nervového systému- polyvagální teorie)

Své místo si rezervujete zaplacením zálohy 1000kč/osoba na účet 1881592193/0800 (do poznámek dopište své jméno). Záloha je měsíc před pobytem nevratná!

Rezervace: 

Moji milí, 

 kdyby Vaše srdce zatoužilo po víkendovém pobytu na Moravské boudě ve výšce 1225m.n.p.m. Na místě, kde čas plyne trochu jinak… Kde vyživíme vše, co v nás hladoví. Kde vyprázdníme mysl, uvolníme napětí. Kde protáhneme vše krátké, posílíme slabé, doplníme prázdné, rozveselíme smutné a probudíme spící… Prostě a jednoduše, kde restartujeme celou svou bytost.  

Tento víkend půjdeme hlavně do těla. Končit a začínat den budeme jógou a cviky na zklidnění  nervové soustavy. Cvičení budeme prokládat vynikajícím jídlem, které na Moravské boudě je vždy bohovsky dobré. Jako třešničkou na dortu je příroda a výhledy, kterými se můžete bažit jen co ráno rozlepíte oči a vykouknete z okna:) Nebo túrou po okolí.

 •  Stravování: snídaně formou švédských stolů (po ranním cvičení) a večeře (po večerním cvičení) si budete moci předem vybrat ze tří jídel, jedno je vždy vegetariánské. 
 • Masáž/shiatsu: není v ceně. Je tedy na Vás, jestli ji zahrnete do programu celkové relaxace a regenerace. Cena je 1.100 Kč/60min. 
 •  Sauna: jen na objednání (200 Kč/h). U sauny je venkovní jezírko, do kterého přitéká čerstvá voda z hor:) Nezapomenutelný zážitek!

 Příjezd ideálně nejpozději do 17h, ubytování je již od 14h. Vaše rezervace je platná po uhrazení zálohy 1.000 Kč. Prosím odešlete ji na č.ú.:1881592193/0800 (do zprávy pro příjemce napište své jméno). Záloha je vratná nejpozději 1 měsíc před začátkem pobytu, poté se stává nevratnou. V případě, že za sebe najdete náhradníka, je možno ji na něj převést. 

Ubytováni budete v 2-4lůžkových pokojích. V případě, že pojedete sami, přidáme Vám na pokoj někoho dalšího samotného (stejného pohlaví). Pokud nikdo takový nebude, nebo preferujete samostatný pokoj, dejte nám vědět a počítejte s příplatkem. Jakékoliv dotazy Vám ráda zodpovím.

Těším se na Vás Lucie Vrzoňová a Marta:)


 Rezervace: https://calendiari.com/.../embeddedCalendaraccountId 

https://www.xn--studiorovnovha-6gb.cz/ nebo přímo tady:


OPEČUJ SE MAMINKO!


KDE: Jablíčkov 

KDY: neděle 28.4, 5.5, 12.5

V KOLIK: 17:00 - 20:00

registrace na stránkách Jablíčkova:)


Co pro nás znamená péče o sebe? Často péči vnímáme jen zvenku, zajdeme si na masáž, ke kadeřnici nebo na nehty. Opravdu ale stačí jen naše tělo opečovat zvenku? Je to dlouhodobě udržitelná péče pro naši psychickou pohodu? Chcete ochutnat, jak jinak o sebe můžete pečovat během dne, kdy máte spoustu povinností? Chcete se naučit opečovat i po probdělých nocích u dětí, při přetlaku myšlenek a emocí? Doražte na cyklus 3 setkání, kde se naučíte praktické tipy pro duševní sebepéči!

Program setkání:

NERVOVÝ SYSTÉM - řekneme si, jak funguje naše nervová soustava a co dělat, abychom ji zklidnili. Je to jeden z podstatných pilířů péče o naše tělo i naše duševní zdraví. Naučíme se pár jemných technik, které můžeme používat během dne a pomůžou nám regulovat naše přepětí v těle (nervozitu, nespavost, zažívací problémy, stres,…). Tyto techniky můžete naučit i svoje děti a dělat je tak společně.

TĚLO - zkusíme se propojit i s jinými částmi těla, než je naše mysl - zaměříme pozornost do těla a zkusíme začít vnímat sebe sama. Co potřebuji? Jak to vidí naše hlava, srdce, pánev, … Naučíme se také zkoumat a být citlivější na to, ve které části těla se ukládají naše emoce a jak je zdravě nechat projít.

MYŠLENKY – je důležité slyšet a pozorovat své myšlenky. Velmi často se opakují a mohou být dost intenzivní a zahlcující. Často jim podlehneme a ztotožníme se s nimi. Když se to stane, převezmou kontrolu nad naším vnímáním světa, vztahů i nás samotných. Zlehounka prozkoumáme a pojmenujme si naše myšlenky (kontrolor, strach, pečlivka, puntičkář) a zkusíme se s nimi neztotožnit, podívat se k čemu nám slouží a k čemu úplně ne. Díky této technice potrénujeme přijetí všech našich částí a podpoříme tím nehodnotící princip.

KLID V MYSLI I TĚLĚ 

(ROVNOVÁHA NERVOVÉ SOUSTAVY)

Cyklus 4 setkaní, vyberte si den a prostor:)

Kde: Studio Rovnováha

V kolik: 18:30-20:30

Kdy: 12.4, 26.4, 10.5, 17.5, pátky

Počet míst je omezen


Milé ženy,

ochutnejte cyklus 4 setkání na téma mindfulness a nervové soustavy (polyvágalní teorie).
Na setkáních budeme hlavně praktikovat:

 • dechová cvičení

 • prací s tělem

 • zvukové techniky

 • tonizování bloudivého nervu, který ovlivňuje mnohé v našem těle (vše si řekneme na prvním setkání)

 • vedené meditace

 • vytvoření pocitu bezpečí, který pro náš rozvoj, učení se a vnímaní reality velmi důležitý

Díky těmto cvičením jsme schopni více se uvolnit, zrelaxovat, uklidnit se a vyladit svou nervovou soustavu. Vytvořit tak prostor ve svém těle pro větší pocit bezpečí a rozšířit tak pole vnímání a možnost vidět a měnit naše automatické reakce, které mnohdy jsou pro nás destruktivní nebo se cítíme uzavření v kruhu. Když jsme ve stresu: narůstá tenze, pocit bezpomoci, vnímání se zužuje a nevidíme cestu ven.. Když jsme uvolnění: nenacházíme v těle i mysli prostor pro změnu. Naše nervová soustava je v dnešní době více v sympatické dominanci (mód dělání, přepětí, stresu) nežli v parasympatickém módu (uvolnění, relax, možnost spánku, uklidnění).

Cviky na vyladění nervové soustavy podporují kreativitu, tvořivost, autenticitu a životní energii a u člověka co trpí nemocí, může podpořit samouzdravovací procesy v těle. Budeme se scházet jednou cca za 14 dnů v pátky ve Studiu Rovnováha na Praze 3.

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com.

CENA: 2500kč/osoba cyklus 4setkání

Do mailů vám zašlu podrobnější informace.
Počet míst je omezený.

Těším se na Vás,
Marta 739677162


Recenze jedné z účastnic:

"Moje milá Martičko,

ráda bych ti poděkovala za tvůj kurz "Klid v mysli i těle".

Za ty 4 večery jsi nám předala spoustu užitečného pro každodenní žití … jak si užít a prožít přítomný okamžik, jak si uvědomit tenzi v těle a zeptat se ho co ho trápí, jak najít "Bluďišťáka":-) (tak jsem si pojmenovala bloudivý nerv, co máme v hlavě, obličeji a hrdle), jak si s nim poradit …

Tvůj laskavý přístup a přirovnání, s příběhy z tvého vlastního života tomu všemu dává smysl a opravdovost .

Ještě jednou děkuji, jsem moc ráda, že mi tě osud přivedl do života."


Naslouchárna

Ženské kruhy ve Strašnicích

Kdy: 10.4 2024 středa

Kde: Prostor Prádelna Strašnice

V kolik: od 18:30 do 21 hod

Cena: 350 kčMilé ženy, 

chci Vás pozvat na ženské kruhy, které se uskuteční jednou za čas v Prostoru Prádelna ve Strašnicích. Tyto setkání jsem nazvala Naslouchárnou. Mým záměrem je, abychom se naučily a prohloubily dovednost naslouchat sobě i ostatním.

Témata budou různá, někdy spontánní někdy plánovaná. Budeme společně vytvářet bezpečný prostor pro sdílení, podporu a pochopení. Prostor bez hodnocení, ve kterém se můžeme cítit samy sebou, odhodit všechny masky či role, které ve společnosti máme. Vše bude propleteno relaxací, meditaci a technikami mindfulness (všímavosti), které kultivují pozornost, zklidnění mysli i těla, vnímání sebe a vnitřního světa. Za důležitý prvek našich setkání vnímám také společné sdílení, které je bránou k sobě i k ostatním. Díky sdílení svých vnitřních světu, obav, starostí, radosti a vnímání reality, můžeme vidět, že v tom nejsme samy, že prožíváme velmi podobné strasti, na které každá může mít jiný pohled.
Sdílení má terapeutický přesah, proto v ženském kruhu je důležitou součástí, ovšem je to svobodná volba každé z nás. Cítím, že společné setkávání se a otevírání různých témat je více nežli potřeba, proto Vás srdečně zvu a těším se na Vás. 

Téma Naslouchárny je pokaždé jiné, blíže soecifikovat budu pár týdnů před Naslouchárnou:)

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com nebo přes registraci na mých stránkách www.zitvpritomnosti.cz

Mějte se krásně Marta 

Slova jedné z účastnic:

"Naslouchat. To je jeden z důvodů, proč navštívit Naslouchárnu. Akorát těch důvodu je více. Zažít ženský kruh, kde nikdo nikoho nehodnotí a vše se odehrává v bezpečí, bez soudů, náhledů, podhledů a také bez dětí I to je plus, najít si čas sama pro sebe a nechat se unášet přítomností. Další je vhled do sebe samé. Moc děkuji za možnost vyjádřit se skrz tvoření a vyjádřit tak svoji kreativní stránku. Naslouchárna nemá jen plusy, ale i mínusy... Máte pocit , že se zastavil čas, ale utíká rychleji. Je toho tolik co říct, vidět, slyšet, cítit... a taky mlčet. Úžasná byla meditace, do které Marta dala sebe a přitom byla jednoduchá, bez kudrlinek, zatáček a vytáček, které si umíme dávat do života. A přitom stačí tak málo. Vlastně tak hodně Odnesla jsem si něco a zároveň nic. Je úžasné, že zde v komunitě Solidarita máme někoho, kdo nám umožní prostě jen být. Že nemusím být úžasná, dokonalá, vyzenovaná máma. Nemusíme se tlačit někam do tabulek a omlouvat se za to, jaké jsme. Stačí řešit vše s hravostí jako děti. Vyjádřit, prožít, vypustit(čti pořádně si zařvat, pobýt si v tom pocitu, a nechat ho jít) A je dobré si to připomínat, člověk rychle zapomíná. Děkuji. Za slova, za úsměvy, za zvoneček, když už jsme mluvily moc dlouho "... Péťa 

Intuitivní tanec TANČÍRNA

Kde: Studio Rovnováha na Žižkově

Kdy: 2.6.2024 neděle

V kolik: 18:00-20:30

CENA: 300 KČ (své místo si rezervuješ rezervací a platbou předem)
"Ne díky, to není pro mně TO EZO" 

AHA?? Intuitivní tanec spadá do kategorie ezo? proč? 

 • Protože se tančí bez alkoholu? 
 • Protože pozorujeme co hudba vyvolává v našem těle? 
 • Protože pozorujeme pocity a emoce a vědomě si je dovolíme prožít? 
 • Protože vědomě protahujeme svá ztuhlá těla? 
 • Protože vycházíme z komfortní zóny díky odhazování studu a hodnocení sebe i ostatních? 
 • Protože u sdílení se dostáváme hlouběji .. k niterním tématům a nezůstáváme jen u toho, že se máme dobře? 
 • Protože se vše děje v kruhu podporujících a nehodnotících žen??

Aha... Ok, tak klidně tomu říkejme i EZO vždyť je to jedno.. tyto techniky se už běžné používají i v psychoterapii.. takže už i ezo věci prostupují terapiemi a jsou tak blahodárné. 

A co o něm píše Péťa:

"Martička přišla na naprosto jednoduchý a jedinečný nápad, jak se zklidnit a zároveň propustit všechny své nevyřešené emoce. Nebo jen tak plout, na vlnách písní. Některé s vámi souzní, jiné vás nutí křičet a další zase nechají úplně v klidu. Je to v podstatě diskotéka v ženském kruhu. S meditační silou. Pokud zvolit tanec sama se sebou a doma na to nejsou podmínky, pak je intuitivní tanec přesně to, co potřebuješ" 


CENA: 300kč/osoba

Přihlášky zasílejte na zitvpritomnosti@gmail.com

Počet míst je omezený, proto si své místo rezervujte hned!!

Těším se na společné vlnění:)

Marta

Recenze jedné z účastnic:


"Tento týden jsem navštívila lekci intuitivního tance ( po dlouhé době) už jednou jsem u Martičky byla tančit. Jen tentokrát to bylo jiné, rozhodnutí přišlo na poslední chvíli a vím že jsme tam měla být. Byl to krásný zážitek. Při příchodu jsem byla v napětí a během tance se mi povedlo napětí s těla vytančit. Uvolnit skrze slzy a dovolení si dělat vše tak jak zrovna potřebuji a cítím a to díky bezpečnému prostoru, který pro nás Martička vytváří. A díky hudbě kterou pro nás poskládala tak aby měla smysl. A jsem si vědoma, toho že to dá práci. Vnímám čím dál víc jak je důležité potkávat se se ženami a nechat se od sebe navzájem inspirovat.
Odnesla jsem si krásný pocit sounáležitosti a ženské síly. A od té doby vždy když se necítím úplně dobře tak si na něj vzpomenu. Dodá mi vždy sílu a odvahu.
Pojďte si vyzkoušet jaké to je být opravu sama sebou, uvolnit se a jen tančit a být. Děkuji ti Marti za to co pro nás ženy tvoříš. S jakou láskou, jemností a citlivostí. 🙏 "